Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/gilmourhockey.org/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/gilmourhockey.org/modules/block/block.module).

Kilka podstawowych informacji o pływających pomostach, technologie jakich się używa podczas ich produkcji.

Nasze artykuły

  • Posted on: 18 September 2017
  • By: addmean
Chcąc wygodnie korzystać z różnych zbiorników wodnych i rzek warto zadbać o to, aby był do nich wygodny dostęp. Lecz nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na piaszczystej plaży, dlatego też pomyśleć warto o jakiś pomostach, dzięki którym zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Pomost tego typu wykorzystać można na różne sposoby, do opalania się, spacerowania czy wchodzenia do wody. Można również przy ich pomocy korzystać z różnego rodzaju pływającego sprzętu, a jeśli będą one odpowiednio długie, to na przykład cumować przy nich łódki i rowerki wodne. Jak więc widać pomosty pływające (w tej witrynie szybko uzyskasz odpowiedź) sprawdzają się w różnych przypadkach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami rozmaitych zbiorników wodnych. Jeszcze całkiem niedawno pomosty przeważnie budowano w stacjonarnych wersjach, jako trwale przymocowane konstrukcje. Lecz takie rozwiązanie ma liczne wady, przez co coraz rzadziej się je wybiera. Po pierwsze takie konstrukcje wymagają odpowiednich pozwoleń, przez co ich budowa jest długa i dość kosztowna. Poza tym po zrobieniu wszystkie zmiany i modernizacje są niewygodne i będą się wiązać z dużymi kosztami.

Pomosty nad wodą
Author: Virginia State Parks
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie będą się składać z przygotowanych wcześniej elementów, które na miejscu jedynie w odpowiedni sposób się łączy, przez co nie trzeba przeprowadzać kosztowych prac związanych z przymocowaniem konstrukcji do dna. Oprócz tego pomosty pływające mogą być wyposażone w wodoodporne podłogi, jakie będą jeszcze usztywniać całą konstrukcję i są zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym. Przez takie rozwiązanie otrzymuje się faktycznie stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która jednak w każdej chwili może zostać szybko zdemontowana lub rozbudowana o kolejne elementy. Zależnie od zastosowanych materiałów okazać się może, że takie pomosty będą praktycznie bezobsługowe, nie będzie konieczności ich systematycznego i kosztowego konserwowania czy remontowania.

Zapoznaj się z interesującą ofertą na WaterFun.

Na pomoście można zorganizować spotkanie z najbliższymi, połączone z aktywnością w wodzie. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to wspaniałe rozwiązanie dla niejednego sympatyka sportów wodnych, czy też beztroskiego pływania. Warto skusić się na zakup pomostu, gdy tylko mamy dostęp do wody.