Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/gilmourhockey.org/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/gilmourhockey.org/modules/block/block.module).

Czarter jachtów – z kwalifikacjami czy bez?

Nasze artykuły

  • Posted on: 18 September 2017
  • By: addmean
Czarter jachtu podczas wypoczynku to niesamowite wyjście na spędzenie prywatnego czasu, lecz nie każdy wie, że jest to też możliwe bez uprawnień. W rzeczywistości czarter można podzielić na swoiste kategorie, pierwsza z nich oferuje łodzie, przy których są wymagane odpowiednie patenty, natomiast druga – zawiera łodzie motorowe, tak zwane „houseboat’y”, zapewniające komfort pływania. Warto zaplanować urlop dużo wcześniej, gdyż czarter cieszy się dużą popularnością, natomiast jachty rezerwowane są na parę miesięcy naprzód.

Czarter jachtów na Mazurach
Source: pixabay.com
Szczególnie popularny jest strona warta odwiedzenia, w miejscu którym każdy wynajmujący jacht ma możliwość odwiedzenia najbardziej pięknych terenów Mazowsza oraz doświadczyć niesamowitych przygód na najwspanialszych polskich jeziorach. Czarter oferuje wiele grup. Dzięki nim, można zarezerwować różnego rodzaju jachty, których koszt zależny jest właśnie od jakości i atrakcji, jakie oferują. Niektóre z nich są wyposażone również i proste przedmioty kuchenne, takie jak garnki, czajnik lub noże. Zwykle jachty kryją w sobie również sypialnie, toalety oraz mini kuchnie, a inne – pewnego rodzaju salon. Zazwyczaj standardowe jachty potrafią pomieścić około ośmiu osób, jednak zaleca się, by na większości z modeli znajdowało się maksymalnie sześć. Jachty jednak posiadają różnorodne cechy, według których zwykle się je wynajmuje. Czarter umożliwia przede wszystkim poznanie nowych miejsc oraz oznacza wspaniałą przygodę. Koszty czarteru mazurskiego są stosunkowo tanie, ponieważ wynoszą od stu złotych do góry. Ostateczny koszt jest jednak zależny od wspomnianych już wygód. Jeśli natomiast ktoś nie posiada odpowiednich uprawnień, a chciałby się wybrać w rejs – dostępny jest więcej, oferujący jachty umożliwiające żeglugę osobom bez kursów i zaświadczeń. Mało kto bowiem wie, że to możliwe.

Jacht motorowy jest jedną z najbezpieczniejszych łodzi, toteż ich prędkość oraz wymiary nie wymagają od pożyczających patentu, ani zaawansowanej wiedzy. Warto także pomyśleć nad czarterem, umożliwiającym wynajem łodzi wraz z wykwalifikowaną załogą. Mazury są miejscem magicznym, dlatego czarter to idealna metoda na zwiedzanie wielu miejsc.